keno

Ο Κερζάκοφ κράτησε «όρθια» τη Ρωσία

Δημοσιεύτηκε στις 18.06.2014 | 1:50 πμ | Διάδωσε το άρθρο:
keno

Με τον Αλεξάντερ Κερζάκοφ να έρχεται από τον πάγκο στο 71’ και να σκοράρει τρία λεπτά αργότερα, η Ρωσία ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Ν. Κορέα, στην πρεμιέρα του 8ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η εμπειρία του 32χρονου επιθετικού έπαιξε καθοριστικό ρόλο, καθώς το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν επιεικώς μέτριο. Στο δεύτερο μέρος οι Ασιάτες προηγήθηκαν με μακρινό σουτ του Κεούν Χο Λι στο 68′ (η μπάλα έφυγε μέσα από τα χέρια του τερματοφύλακα Ακινφέεφ), όμως ο Φάμπιο Καπέλο έριξε στον αγωνιστικό χώρο τους τρεις πιο σημαντικούς παίκτες του (Κερζάκοφ, Ντενίσοφ, Τζαγκόεφ) και τα δεδομένα ανατράπηκαν.

Γκολ: 74′ Κερζακόβ / 68′ Λι Κέουν-Χο

Κάρτες: 14′ Σον Χέουνγκ-Μιν, 30′ Κι Σουνγκ-Γιόνγκ, 49′ Σατόβ

ΡΩΣΙΑ: Ακινφέεφ, Εσένκο, Ιγκνάσεβιτς, Β.Μπερεζούτσκι, Ντ. Κομπάροφ, Γκλουσάκοβ, Φαϊζούλιν, Ζιρκόφ (71′ Κερζάκοφ), Σαμέντοφ, Σατόφ (59′ Τζαγκόεφ), Κοκόριν.

Ν.ΚΟΡΕΑ: Γιουνγκ Σούνγκ-Ριόνγκ, Γιονγκ Λι, Κιμ Γιούνγκ-Γκουόν, Χονγκ Γέονγκ-Χου (72′ ), Γιουν Σουκ-Γιούνγκ, Χαν Κουκ-Γιούνγκ, Λι Τσουνγκ-Γιόνγκ, Κι Σουνγκ-Γιόνγκ, Κου Για-Τσέολ, Παρκ Τσου-Γιούνγκ (56′ Λι Κέουν-Χο), Σον Χέουνγκ-Μιν.

The following two tabs change content below.
Χρήστος Κυριαζής

Αφήστε ένα σχόλιο

«Ασος» από ημίχρονο η Γαλλία

Ικανή να «καθαρίσει» τον σημερινό αγώνα με τη Νιγηρία, από το πρώτο ημίχρονο, είναι η Γαλλία.

Ουρουγουάη λόγω… απόδοσης

Η τιμή της νίκης της Ουρουγουάης στην αποψινή αναμέτρηση με την Κολομβία είναι άκρως ελκυστική.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

Πληρώνει το MLS

Επιλέγουμε τον «άσο» της Νέας Υόρκης και την ισοπαλία στο ντέρμπι Ουάσιγκτον-Σιάτλ.

Ισορροπημένο ματς στην Κουιάμπα

«Τελικός» είναι για την Αλγερία και τη Ρωσία η αποψινή τους αναμέτρηση στην Κουιάμπα.
ΑΝΤΡΕΑΣ ΑΡΜΑΟΣ

Βρυχάται η «αρκούδα»

Με νίκη η Ρωσία αποκλείει την Αλγερία

Αρκετά γκολ στο ματς της Γαλλίας

Ο Ισημερινός είναι υποχρεωμένος να ρισκάρει απόψε, η Γαλλία ικανή να τον τιμωρήσει και η επιλογή 4-6 γκολ μοιάζει πολύ καλή.